List otwierający do Pana na stanowisku Rzecznik Praw Dziecka.

Mam kieszenie puste tabletek zmieniających płeć, nie popieram klapsów jako metody wychowawczej i różnimy się w wizji świata, nad którą pracujemy dla Dzieci. Jednak spróbuję napisać ten list otwarty.

Z pełną odpowiedzialnością, zaproszę Pana na warsztaty z zakresu edukacji seksualnej, może być też profilaktyka wykluczenia, profilaktyka cyberprzemocy — dojadę wszędzie i zrobię to pro publico bono, grupę docelową i miejsce może Pan wybrać, zajmę się resztą.

Tutaj mógłbym skończyć ten list. Mam jednak kilka pytań, odnośnie realnych działań Rzecznika Praw Dziecka.

Zacznijmy.
1. Dlaczego rzecznik praw dziecka, nie interweniował w sprawie Gurala, który nakłonił 12/13 latkę do tego by się rozebrała podczas streamu? https://gloswielkopolski.pl/poznan-youtuber-gural-proponowal-seks-za-pieniadze-13latce-sprawe-umorzono-teraz-gural-grozil-przemoca-na-poznan-game-arena/ar/c1-14463289

2. Co robi rzecznik praw dziecka, by uchronić dzieci przed uzależnieniem od pornografii?

3. Co robi rzecznik praw dziecka, żeby uświadomić dzieciom/rodzicom konsekwencje wysyłania nudesków? I co zamierza zrobić z takimi treściami https://snapcenter.pl/nudesy/

4. Co rzecznik praw dziecka, robi dla młodzieży LGBT, wśród której 49,6% mam objawy depresji? Czyżby zaczął współpracować w tym zakresie z episkopatem https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kosciol-chce-tworzyc-poradnie-dla-osob-lgbt/pfr6q4g

5. Co rzecznik praw dziecka robi w zakresie dostępności do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży?

6. Co robił rzecznik praw dziecka — by wesprzeć dzieci i młodzież podczas koronawirusa i przymusowej izolacji?

7. Jakie działania wspierające kompetencje i umiejętności społeczne dzieci i młodzieży, po półrocznej przymusowej izolacji, objął pan, chociaż honorowym patronatem?

8. Co rzecznik praw dziecka, robi, żeby uchronić dzieci i młodzież przed przemocą, głodem, dyskryminacją? Mógłby zadać jeszcze kilkadziesiąt pytań, ale te wystarczą. Lepiej nie mieć kilku odpowiedzi niż kilkudziesięciu. Co Pan rzecznik praw dziecka, powie na raport UNESCO z 2018 roku, który wykazał, że edukacja seksualna zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, zapobiega wykorzystaniu seksualnemu dzieci (a na pewno zwiększa szansę na jego zgłoszenie i wykrycie), jak też zmniejsza ilość niechcianych nastoletnich ciąż.

Ważne, czy nieważne sprawy?

Dzieci nauczyły mnie kilku bardzo przydatnych rzeczy w życiu. Jedną z nich jest szacunek za szacunek.

Skończę cytatem z Herberta:
„To wcale nie wymagało wielkiego charakteru nasza odmowa niezgoda i upór mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi, lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku Tak smaku, w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia.”
Michał Maciejak Warszawa 03.09.2020

Ps. Drogie osoby, czytające ten list, jak widzicie, jest wiele ważnych spraw, których nie widzi Rzecznik Praw Dziecka, podobnie jak rządy które przez 30 lat demokracji miały te sprawy daleko od priorytetów. Problem jest poważniejszy, niż może się wydawać. Ponieważ to te osoby, które są dzisiaj dziećmi, będą za kilkanaście lat tworzyły waszą przyszłość i jeżeli oczekujecie szacunku w przyszłości, niech dostaną go teraz.